Minister dopravy rokuje v Číne o nových obchodných príležitostiach

Podobné články

Obe strany zároveň podpísali Memorandum o porozumení v oblasti dopravy a logistiky. Cieľom je vytvoriť také podmienky, ktoré podporia prepravu tovarov medzi Čínou a Európou, ktoré by smerovali cez Slovensko.

„Podpísaním memoranda sme urobili veľký krok k užšej spolupráci, ktorá, verím, už čoskoro prinesie konkrétne výsledky pri preprave intermodálnych vlakov medzi Čínou a Európou cez územie Slovenska,“ uviedol minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Obe strany potvrdili,  že sú pripravené vytvoriť všetky podmienky na podporu a rozvoj dopravy a logistiky medzi oboma krajinami. Zámerom je vytvorenie spoločných pracovných skupín, rovnako spoločná účasť na medzinárodných výstavách a veľtrhoch a nemenej dôležitou zostáva vzájomná výmena informácií v oblasti rozvoja intermodálnej prepravy.

Rokovania v Číne tak nadväzujú na úspešný príchod prvého uceleného nákladného vlaku  z čínskeho mesta Xian do terminálu v Dunajskej Strede začiatkom októbra. Jeho pravidelná prevádzka prináša množstvo obchodných výhod pre samotné slovenské železnice. Pri prechode na Slovensko je nevyhnutná prekládka kontajnerov medzi širokým a európskym železničným rozchodom v TKD DOBRÁ. Ide o významný bod celej tranzitnej trasy.

Terminál patriaci ZSSK CARGO s dvomi portálovými žeriavmi má prekládkovú kapacitu do 200-tisíc kontajnerov ročne. Tovar z kontajnerov ďalej smeruje k zákazníkom do Česka, Maďarska, Rakúska a samozrejme na Slovensko.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Nafúkal skoro 3,5 promile. Skončil v jarku

43 ročný muž viedol osobné motorové vozidlo v smere od Dulovej Vsi do Prešova, pričom na priamom úseku cesty náhle zišiel do odvodňovacej priekopy. Po...

Agentúra Fitch potvrdila Slovensku rating na úrovni A+

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch Ratings uviedla, že hlavné faktory, ktoré viedli k pozitívnemu hodnoteniu krajiny boli najmä stabilný prílev priamych zahraničných investícií, priaznivá štruktúra zahraničného...

Vodič z Levíc „machroval“ na Instagrame. Dostal pokutu a je na smiech celému Slovensku

Slovenská polícia je aktívna na sociálnych sieťach Facebook aj Instagram a práve toho chcel využiť nahnevaný mladík, ktorý schytal pokutu za rýchlosť.
Inzercia

Počasie

Bratislava
overcast clouds
4.9 ° C
6.1 °
3.9 °
93 %
5.1kmh
90 %
St
7 °
Št
9 °
Pi
14 °
So
14 °
Ne
11 °