Voľby do Národnej rady budú 29. februára 2020

Podobné články

Vo svojom príhovore vyzval občanov k zodpovednej voľbe, politické strany zasa na férový politický zápas. Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020. Vyhlásil to dnes predseda parlamentu Andrej Danko.

„Tak ako som avizoval, by som Vám rád oznámil, že som dnes podpísal vyhlásenie volieb do Národnej rady Slovenskej republiky, ktoré sa budú konať 29. februára 2020,“ uviedol v úvode príhovoru, ktorý zverejnil na facebookovej stránke Národnej rady SR. Počnúc zajtrajším dňom sa tak začína na Slovensku politická kampaň.

Voľby majú byť bojom programov a toho najlepšieho, čo dokážu strany ponúknuť voličom. Preto šéf parlamentu vyzval politické subjekty, aby vo voľbách bojovali čestne. „Chcel by som požiadať politické strany a ich lídrov o férový politický zápas,“ zdôraznil.

Občanov zasa vyzval, aby sa zaujímali o budúcnosť Slovenska a volili zodpovedne. „Váš hlas rozhodne o tom, akú pozíciu bude mať Slovensko v nadchádzajúcich štyroch rokoch. Prosím, nedovoľte, aby Váš hlas vo voľbách 29. februára 2020 prepadol,“ doplnil predseda národnej rady.

TERMÍN PARLAMENTNÝCH VOLIEB JE UŽ ZNÁMY

TERMÍN PARLAMENTNÝCH VOLIEB JE UŽ ZNÁMYPredseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko v pondelok vyhlásil voľby do Národnej rady Slovenskej republiky. Deň ich konania určil na 29. februára 2020.

Uverejnil používateľ Národná rada Slovenskej republiky Pondelok 4. novembra 2019

Vyhlásené voľby budú v poradí ôsmimi voľbami do Národnej rady Slovenskej republiky po vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Voliči budú môcť odovzdať svoj hlas vybranej politickej strane alebo koalícii od siedmej hodiny ráno do 22. 00 hod. večer.

Predseda Národnej rady SR zároveň určil lehotu pre starostov obcí a primátorov miest na utvorenie volebných okrskov a určenie volebných miestností. Dátum stanovil na 29. november 2019.

Šéf parlamentu Andrej Danko vyslovil želanie, aby starostovia a primátori pri určovaní volebných miestností prihliadali v prvom rade na záujem voličov a dostupnosť volebných miestností aj pre handikepovaných spoluobčanov.

Politickým stranám a koalíciám, ktorých kandidátne listiny budú zaregistrované, určil lehotu na delegovanie člena a náhradníka do okresnej a do okrskovej komisie do 8. januára 2020.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Dopravná nehoda autobusu a dodávky si vyžiadala 9 zranených

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v Žiline pri Celulózke. O 5.30 ráno tu došlo ku kolízii autobusu a dodávky. Po...

Iba 22 ročný opitý vodič po nehode nafúkal takmer jedno promile

K dopravnej nehode došlo na ceste II/593 v obci Bošany v čast Baštín v okrese Partizánske a to tak, že 22 ročný vodič išiel...

Počasie nás v nasledujúcich hodinách potrápi. Cez noc víchrica, zajtra dážď

Slovensko v nasledujúcich hodinách poriadne potrápi vyčíňanie počasia. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred víchricou na horách a tiež pred dažďom. Viaceré okresy by sa mali pripraviť...
Inzercia

Počasie

Bratislava
overcast clouds
4.9 ° C
6.1 °
3.9 °
93 %
5.1kmh
90 %
St
7 °
Št
9 °
Pi
14 °
So
14 °
Ne
11 °