Pondelok: daždivo a na horách veterno

Podobné články

Počas dnešnej noci bude na Slovensku oblačno až zamračené a postupne na mnohých miestach objaví dážď. Najnižšia nočná teplota sa však bude pohybovať od 8 až do 13 stupňov Celzia. Iba ojedinele môže chladnejšie.

Počas noci bude fúkať prevažne južný a nadránom na západnom Slovensku prevažne západný vietor o rýchlosti od 15 až do 35 km/h. Rýchlosť vetra v nárazoch môže ojedinele dosiahnuť okolo 55 km/h.

V Banskobystrickom kraji bude miestami fúkať len slabý vietor. Na hrebeňoch hôr však hrozí prudký vietor až víchrica.

Oblačno a dážď

Počas zajtrajšieho dňa bude na území Slovenska oblačno až zamračené a na viacerých miestach sa treba pripraviť na dážď. Minimálne ráno by ste si tak nemali doma zabudnúť na dáždnik.

Od západu však nastane postupné ustávanie zrážok a popoludní na západnom a strednom Slovensku aj zmenšovanie oblačnosti.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 10 až 15 stupňov. Ojedinele však môže byť aj teplejšie. Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa bude pohybovať okolo 6 stupňov Celzia.

Veterno

Počas dňa bude na Slovensku fúkať prevažne južný a dopoludnia na západnom Slovensku západný až severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. Spočiatku môže vietor v nárazoch ojedinele dosiahnuť rýchlosť až 55 km/h.

Na strednom Slovensku a popoludní postupne aj na západnom Slovensku bude väčšinou fúkať  slabý vietor. Na hrebeňoch hôr sa však treba pripraviť na prudký až búrlivý vietor.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Pondelok: teploty do pätnásť avšak bude sa ochladzovať

Počas dnešnej noci bude na Slovensku oblačno až zamračené. Spočiatku bude miestami prevažne zmenšená oblačnosť. Ojedinele sa môže objaviť slabý dážď alebo mrholenie a to...

Apple predstavil 16 palcový MacBook Pro

Apple uviedlo nový MacBook s väčším až 16 palcovým displejom. Nový displej bude mať rozlíšenie 3072 × 1920 bodov s jasom 500 nitov. Nový MacBook v ponuke...

Polícia pátra po 20 ročnom mladíkovi. Zmizol v Bratislave

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po nezvestnom Michalovi Stachovi, narodený 26.04.1999 trvale bytom Tomášiková 32, Prešov. Menovaný odišiel z miesta bydliska dňa 17.11.2019...
Inzercia

Počasie

Bratislava
few clouds
7.9 ° C
8.9 °
6.7 °
100 %
4.1kmh
20 %
Pi
12 °
So
10 °
Ne
12 °
Po
9 °
Ut
10 °