Snemovňa schválila rezolúciu upravujúcu podmienky vyšetrovania Trumpa

Podobné články

Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu schválila osemstranový dokument, ktorý ustanovuje podmienky vyšetrovania amerického prezidenta Donalda Trumpa.

V závere vyšetrovania môže byť na Donalda Trumpa podaná ústavná žaloba, ktorá môže viesť až k jeho odvolaniu z funkcie.

„Snemovňa dnes urobí ďalší krok vpred, keď ustanovujeme postupy pre verejné vypočutia vedené výborom pre tajné služby, aby si tak verejnosť mohla zistiť fakty,“ uviedla krátko pred hlasovaním o rezolúcii predsedníčka Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová.

Odporúčame: Donald Trump bude možno čeliť ústavnej žalobe

Demokrati zahájili proces prípravy ústavnej žaloby na prezidenta Donalda Trumpa za jeho snahu zdiskreditovať svojho politického rivala.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Počasie nás v nasledujúcich hodinách potrápi. Cez noc víchrica, zajtra dážď

Slovensko v nasledujúcich hodinách poriadne potrápi vyčíňanie počasia. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred víchricou na horách a tiež pred dažďom. Viaceré okresy by sa mali pripraviť...

Vodič z Levíc „machroval“ na Instagrame. Dostal pokutu a je na smiech celému Slovensku

Slovenská polícia je aktívna na sociálnych sieťach Facebook aj Instagram a práve toho chcel využiť nahnevaný mladík, ktorý schytal pokutu za rýchlosť.

Prezidentka nesúhlasí s predĺžením moratória. Novelu zákona vetovala

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu 6. novembra 2019 vrátila NR SR na opätovné prerokovanie schválenú novelu zákona, ktorou sa predlžuje moratórium na zverejňovanie prieskumov zo...
Inzercia

Počasie

Bratislava
overcast clouds
4.9 ° C
6.1 °
3.9 °
93 %
5.1kmh
90 %
St
7 °
Št
9 °
Pi
14 °
So
14 °
Ne
11 °