Google kupuje Fitbit za 2,1 miliardy

Podobné články

Spoločnosť Google kupuje výrobcu nositeľnej elektroniky, spoločnosť Fitbit, za 2,1 miliardy dolárov. Akvizíciu oznámila Google v závere tohto týždňa.

Správy o tom, že sa Google zaujíma o Fitbit sa objavili na začiatku tohto týždňa. Pre Google ide o logický krok vzhľadom k neúspechu jeho zariadení na platforme Waer OS.

Akvizícia zabehnutého výrobcu tak pre Google znamená šancu na oživenie pomaly mŕtvej platformy Wear OS.

Fitbit bude po akvizícii úplne začlenení do spoločnosti Google. Nebude tak fungovať ako samostatná spoločnosť a pravdepodobne zanikne aj samotná značka Fitbit.

Akvizíciu však musia schváliť ešte regulačné úrady. Google by mohol prvé zariadenie, ktoré vzíde so spolupráce s Fitbitom predstaviť v závere budúceho roka.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Elektronické náramky kontrolujú stále viac odsúdených

Ministerstvu spravodlivosti SR sa opäť podarilo zvýšiť využívanie elektronických náramkov. Prvýkrát elektronické náramky kontrolovali odsúdených v roku 2016. Odvtedy ich využitie stúplo šesťnásobne. Kým...

Vodič z Levíc „machroval“ na Instagrame. Dostal pokutu a je na smiech celému Slovensku

Slovenská polícia je aktívna na sociálnych sieťach Facebook aj Instagram a práve toho chcel využiť nahnevaný mladík, ktorý schytal pokutu za rýchlosť.

Polícia pátra po 15 ročnej dievčine

Nezvestná Kristína Ledajová z Dolných Vesteníc z okresu Prievidza bola naposledy videná dňa 05.11.2019 v čase cca o 07.00 hod. v mieste bydliska, kedy...
Inzercia

Počasie

Bratislava
overcast clouds
4.9 ° C
6.1 °
3.9 °
93 %
5.1kmh
90 %
St
7 °
Št
9 °
Pi
14 °
So
14 °
Ne
11 °