Google kupuje Fitbit za 2,1 miliardy

Podobné články

Spoločnosť Google kupuje výrobcu nositeľnej elektroniky, spoločnosť Fitbit, za 2,1 miliardy dolárov. Akvizíciu oznámila Google v závere tohto týždňa.

Správy o tom, že sa Google zaujíma o Fitbit sa objavili na začiatku tohto týždňa. Pre Google ide o logický krok vzhľadom k neúspechu jeho zariadení na platforme Waer OS.

Akvizícia zabehnutého výrobcu tak pre Google znamená šancu na oživenie pomaly mŕtvej platformy Wear OS.

Fitbit bude po akvizícii úplne začlenení do spoločnosti Google. Nebude tak fungovať ako samostatná spoločnosť a pravdepodobne zanikne aj samotná značka Fitbit.

Akvizíciu však musia schváliť ešte regulačné úrady. Google by mohol prvé zariadenie, ktoré vzíde so spolupráce s Fitbitom predstaviť v závere budúceho roka.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Ďalšie články

Komentáre

Obľúbené články

Hasiči: postupovali sme správne a zachránili sme 39 ľudí

Ministerka vnútra Denisa Saková aj hasiči sa vyjadrili k zásahu pri výbuchu plynu v Prešove. Plyn v paneláku v Prešove vybuchol v piatok. Ešte ten deň...

Polícia zverejnila fotky z paneláku v Prešove, ktorý zdemoloval výbuch

Polícia na sociálnej sieti Facebook zverejnila fotky z paneláku v Prešove, ktorý v piatok minulý týždeň zdemoloval výbuch plynu. Plyn v paneláku v Prešove vybuchol v piatok....

V Prešove našli zatiaľ 7 obetí výbuchu. Ôsma je nezvestná

Hasiči prehľadali všetky poschodia a nenašli žiadne ďalšie obete výbuchu a následného požiaru na Mukačevskej ulici v Prešove. Podľa...
Inzercia

Počasie

Bratislava
mist
0 ° C
0.6 °
-0.6 °
96 %
2.6kmh
90 %
Pi
5 °
So
7 °
Ne
6 °
Po
7 °
Ut
8 °