ARM a Huawei budú opäť spolupracovať

Podobné články

Po tom ako americký prezident Donald Trump zaradil čínsku spoločnosť Huawei na čiernu listinu prišla čínska spoločnosť o prístup k mnohým technológiám.

Okrem iných prišiel Huawei o prístup k technológiám ARM Holdings. Bez nich by mala čínska spoločnosť problém s produkciou vlastných procesorov.

Zákaz len pre USA

Americká administratíva zakázala čínskej spoločnosti Huawei prístup k technológiám amerických spoločností. V tom je však práve problém.

ARM Holdings je britská spoločnosť pod kontrolou japonskej investičnej skupiny SoftBank. Na začiatku americká vláda tvrdila, že aj keď je ARM britská spoločnosť využíva americké technológie.

Teraz však ARM rozporuje práve využívanie amerických technológií. Podľa ARM totiž architektúra ARMv8-A nie je postavená na základoch amerických technológií.

Obnovia spoluprácu

Čínska spoločnosť Huawei sa opäť dostane k technológiám ARM Holdings. Huawei tak získa prístup k návrhom procesorov a grafických jadier.

Huawei a ARM Holdings obnovia spoluprácu a Huawei sa tak dostane aj k novším návrhom procesorových jadier. Pre Huawei ide o podstatnú časť biznisu keďže si procesory vyrába sám.

Huawei však stále nemá prístup k operačnému systému Android a jeho zariadenia sú tak na väčšine trhov mimo domovskú Čínu nepredajné.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Utorok: daždivo a na horách hrozí víchrica

Počas dnešnej noci bude na Slovensku oblačno až zamračené a lokálne hmlisto. Spočiatku bude miestami aj zmenšená oblačnosť. Ojedinele sa tiež môže objaviť mrholenie alebo...

Hromadná bitka v Malackách objasnená

Malackí policajti pokročili vo vyšetrovaní hromadnej bitky, ktorá sa odohrala pred nákupným centrom v Malackách. Policajný vyšetrovateľ už obvinil 6 mužov z trestných činov ublíženia...

Dopravná nehoda autobusu a dodávky si vyžiadala 9 zranených

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v Žiline pri Celulózke. O 5.30 ráno tu došlo ku kolízii autobusu a dodávky. Po...
Inzercia

Počasie

Bratislava
overcast clouds
4.9 ° C
6.1 °
3.9 °
93 %
5.1kmh
90 %
St
7 °
Št
9 °
Pi
14 °
So
14 °
Ne
11 °