Americký Fed opäť znižoval sadzby. Snaží sa podporiť ekonomiku

Podobné články

Americkí centrálni bankári pristúpili k opätovnému zníženiu základnej sadzby o 0,25 percenta. Fed sa znížením sadzieb snaží naštartovať ekonomiku, ktorú decimuje obchodná vojna amerického prezidenta Donalda Trump a tiež pokles rastu svetovej ekonomiky.

Základná sadzba sa tak bude pohybovať do 1,75%. Fed k zníženiu pristúpil z dôvodu spomalenia globálneho rastu. Americká ekonomika tiež negatívne reaguje na obchodnú vojnu, ktorú rozpútal americký prezident Donald Trump.

Trump svojimi krokmi rozpútal obchodnú vojnu medzi Čínou a USA. USA zaviedli proti tovarom z Číny zvýšená clá. Čína následne zaviedla protiopatrenia. USA však začali obchodnú vojnu aj s Európskou úniou a tak sa dá očakávať ďalšie znižovanie rastu hospodárstva USA.

Odporúčame: Obchodná vojna pritvrdzuje. Únia a USA zavedú ďalšie clá

Podľa amerického Ministerstva obchodu v treťom štvrťroku poklesol rast americkej ekonomiky na 1,90%. Rast ekonomiky však prekonal očakávania analytikov, ktorí predpovedali rast iba na úrovni 1,60%.

Už po ohlásení zníženia základnej sadzby však centrálni bankári naznačili možnosť, že Fed môže v budúcom roku pristúpiť k ďalšiemu znižovaniu sadzieb.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Prezidentka vrátila do Národnej rady dva zákony

Prezidentka okrem toho vo štvrtok 7. novembra 2019 vrátila na opätovné prerokovanie NR SR dva zákony a to novelu zákona o verejnom obstarávaní a novelu zákona...

Dopravná nehoda autobusu a dodávky si vyžiadala 9 zranených

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v Žiline pri Celulózke. O 5.30 ráno tu došlo ku kolízii autobusu a dodávky. Po...

Vláda schválila kritizovaný zákon, ktorý zavádza BIFO a SIFO

Po schválení poslancami Národnej rady SR by mal začať platiť od 1. apríla 2020. Tento zákon upravuje dve skupiny identifikátorov. Prvá rieši náhradu súčasných rodných...
Inzercia

Počasie

Bratislava
overcast clouds
4.9 ° C
6.1 °
3.9 °
93 %
5.1kmh
90 %
St
7 °
Št
9 °
Pi
14 °
So
14 °
Ne
11 °