0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Americký Fed opäť znižoval sadzby. Snaží sa podporiť ekonomiku

Americkí centrálni bankári pristúpili k opätovnému zníženiu základnej sadzby o 0,25 percenta. Fed sa znížením sadzieb snaží naštartovať ekonomiku, ktorú decimuje obchodná vojna amerického prezidenta Donalda Trump a tiež pokles rastu svetovej ekonomiky.

Základná sadzba sa tak bude pohybovať do 1,75%. Fed k zníženiu pristúpil z dôvodu spomalenia globálneho rastu. Americká ekonomika tiež negatívne reaguje na obchodnú vojnu, ktorú rozpútal americký prezident Donald Trump.

Trump svojimi krokmi rozpútal obchodnú vojnu medzi Čínou a USA. USA zaviedli proti tovarom z Číny zvýšená clá. Čína následne zaviedla protiopatrenia. USA však začali obchodnú vojnu aj s Európskou úniou a tak sa dá očakávať ďalšie znižovanie rastu hospodárstva USA.

Odporúčame: Obchodná vojna pritvrdzuje. Únia a USA zavedú ďalšie clá

Podľa amerického Ministerstva obchodu v treťom štvrťroku poklesol rast americkej ekonomiky na 1,90%. Rast ekonomiky však prekonal očakávania analytikov, ktorí predpovedali rast iba na úrovni 1,60%.

Už po ohlásení zníženia základnej sadzby však centrálni bankári naznačili možnosť, že Fed môže v budúcom roku pristúpiť k ďalšiemu znižovaniu sadzieb.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu