Poslanci schválili absurdné 50 dňové moratórium. Slovensko bude raritou

Podobné články

Slovensko sa stane v Európe aj vo svete absolútnou raritou. Poslanci Národnej rady dnes schválili pozmeňujúci návrh z dielne vládneho Smeru k novele zákona o podmienkach výkonu volebného práva.

Poslanci tak schválili absurdnú lehotu až 50 dní na zverejňovanie výsledkov predvolebných prieskumov. Slovensko sa tak zaradí ku krajinám s väčšinou pochybným režimom blížiacim sa diktatúre.

Za schválenie zmien v predvolebných prieskumoch začal ako prvý lobovať predseda strany SNS Andrej Danko. Novela zákona o podmienkach výkonu volebného práva však prešla aj vďaka podpore vládneho Smeru a nacionalistickej ĽSNS Mariana Kotlebu.

Nemá obdobu

Proti zákazu zverejňovať predvolebné prieskumy sa postavali najmä opoziční poslanci avšak za návrh nehlasovali ani poslanci vládnej strany Most-Híd.

Predĺženie moratória na zverejňovanie predvolebných prieskumov však čelilo kritiky aj zo strany sociológov a tiež napríklad zo strany Sociologického ústavu Slovenskej akadémie vied.

Vo svete je minimom krajín, ktoré majú takto dlhé moratórium pred voľbami. V Európe sú moratória často v dĺžke niekoľkých dní. Sú však aj krajiny kde žiadne zákazy zverejňovania predvolebných prieskumov nie sú.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Jadro bude veľmi významným zdrojom energie aj v budúcnosti

Povedal to v Modre podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič na odbornej konferencii SES 2019 venovanej energetike. Na podujatí sa zúčastnil aj minister hospodárstva Peter...

Brutálna vražda v bratislavskom prístave. Zomrela iba 34 ročná žena

Po príchode na miesto policajti zistili, že na uvedenom mieste sa nachádza žena s početnými zraneniami po celom tele. Privolaní záchranári sa ženu pokúsili...

Nájomných bytov je málo. Možností ako to zmeniť je niekoľko tvrdí MF SR

Jedným z dôvodov je, že ľudia nie sú ochotní cestovať za prácou mimo svojho domova. Na regionálnu mobilitu vplýva okrem iného aj trh s bývaním. Kým vlastníctvo...
Inzercia

Počasie

Bratislava
few clouds
7.9 ° C
8.9 °
6.7 °
100 %
4.1kmh
20 %
Pi
12 °
So
10 °
Ne
12 °
Po
9 °
Ut
10 °