Markíza mení majiteľa. Kupuje ju kellnerova PPF

Podobné články

České aj slovenské média dnes informovali o transakcii, ktorá výrazne pohne slovenským aj českým mediálnym trhom. Mediálna skupina CME totiž zrejme zmení majiteľa.

Skupina CME bola na predaj už dlhšiu dobu. Jej vlastník sa jej chcel zbaviť pre vlastné finančné problémy. Skupina okrem Slovenska a Českej republiky pôsobí ešte v Bulharsku, Rumunsku a Slovinsku.

Hodnota celej transakcie sa odhaduje na približne 2,1 miliardy dolárov. Kellnerova PPF bude kúpu financovať prostredníctvom úveru vo výške 1,15 miliardy eur od viacerých bank. Do financovania sa tak zapoja BNP Paribas, Crédit Agricole CIB, Credit Suisse, HSBC, Société Générale a UniCredit.

PPF českého miliardára Petra Kellnera však nie je žiadna mala firma. Aktíva spoločnosti sa odhadujú na 45 miliárd eur. Na Slovensku firma pôsobí hlavne cez Home Credit, ktorý sa zameriava na poskytovanie úverov. V susednom Česku však PPF vlastni napríklad aj banku Air Bank.

Na Slovensku aj v Česku potom PPF vlastni aj operátora O2, ktorého získala od od španielskej spoločnosti Telefónica.

Celá transakcia bude ešte podliehať schváleniu Európskou komisiou a tiež schváleniu niektorými regulačnými úradmi.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Iba 22 ročný opitý vodič po nehode nafúkal takmer jedno promile

K dopravnej nehode došlo na ceste II/593 v obci Bošany v čast Baštín v okrese Partizánske a to tak, že 22 ročný vodič išiel...

Nafúkal skoro 3,5 promile. Skončil v jarku

43 ročný muž viedol osobné motorové vozidlo v smere od Dulovej Vsi do Prešova, pričom na priamom úseku cesty náhle zišiel do odvodňovacej priekopy. Po...

Agentúra Fitch potvrdila Slovensku rating na úrovni A+

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch Ratings uviedla, že hlavné faktory, ktoré viedli k pozitívnemu hodnoteniu krajiny boli najmä stabilný prílev priamych zahraničných investícií, priaznivá štruktúra zahraničného...
Inzercia

Počasie

Bratislava
overcast clouds
4.9 ° C
6.1 °
3.9 °
93 %
5.1kmh
90 %
St
7 °
Št
9 °
Pi
14 °
So
14 °
Ne
11 °