Brexit sa odkladá. Predčasné voľby britskému premiérovi opäť nevyšli

Podobné články

Brexit bez dohody nebude. Boris Johnson tak nesplnil svoj sľub, že vyvedie Veľkú Britániu z Európskej únie za každú cenu k 31. októbru a to aj za cenu brexitu bez dohody.

Plán mu najprv prekazili britskí poslanci keď ho zákonom donútili požiadať o odklad brexitu a dnes mu pokazili aj jednotlivé členské štáty Európskej únie, keď schváli posun termínu Brexitu.

Británia bude musieť úniu opustiť k 31. januáru 2020. Ak britskí poslanci schvália potrebnú legislatívu aj skorej tak môže Veľká Británia z Únie odísť aj skorej.

Borisovi Johnsonovi však nevyšiel ďalší plán. V parlamente neuspel s návrhom predčasných volieb. V súčasnom zložení parlamentu je veľmi nepravdepodobné, že dôjde navyše ku schváleniu dohody vyjednanej Borisom Johnsonom.

Podľa niektorých poslancov je dohoda vyjednaná súčasnou vládou ešte horšia ako tá predchádzajúca. Navyše silnejú hlasy za druhé referendum, ktoré by mohlo brexit definitívne pochovať.

Viac k téme brexitu sa dočítate v článkoch:

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Ďalšie články

Komentáre

Obľúbené články

Piatok: počasie nás potrápi. Sneh, dážď, poľadovica aj víchrica

Do našej oblasti postúpi od západu okludujúci frontálny systém spojený s vypĺňajúcou sa tlakovou nížou, ktorej stred sa bude presúvať z Britských ostrovov nad...

Utorok: zamračené, hmly a s prehánkami

Cez našu oblasť postúpi smerom na východ v brázde nízkeho tlaku zvlnený studený front. Za ním sa k nám v chladnejšom vzduchu od...

Šesť mŕtvych a traja zranení. To je bilancia šialeného strelca v Ostrave

Šialený strelec v ostravskej nemocnici zabil 6 ľudí a ďalších troch zranil. Z miesta ušiel a keď ho dolapili policajti tak spáchal samovraždu. Vražedné...
Inzercia

Počasie

Bratislava
overcast clouds
3.1 ° C
6.7 °
0 °
86 %
3.6kmh
100 %
Ne
4 °
Po
9 °
Ut
13 °
St
14 °
Št
13 °