Pri Senici sa stala tragická nehoda, ktorú neprežil 26 ročný muž

Podobné články

K nehode došlo pravdepodobne tak, že chodec sa pohyboval po tme po ceste, bez reflexných prvkov, smerom od Senice na Lopašov. Išiel po nesprávnej strane cesty a v strede jazdného pruhu.

Vodič Golfu, ktorý šiel v rovnakom smere nestihol na chodca zareagovať a došlo k zrážke. Chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodič sa pri nehode nezranil, jeho dychová skúška na alkohol bola negatívna.

Polícia počas dokumentovania nehody uzatvorila cestu a vykonala odklon premávky po okolitých obciach. Do vyšetrovania bol pribratý znalec z odboru cestnej dopravy.

Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia, bola nariadená súdnolekárska pitva spolu s toxikologickou skúškou. Presné príčiny a ako sa nehoda stala, polícia vyšetruje.

Polícia zároveň apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa správali zodpovedne. V tomto prípade vyhasol život len 26 ročného muža. Auto viedol len 24 ročný vodič.

Malý reflexný prvok by mohol vodič vidieť už z väčšej vzdialenosti a mohol by na chodca zareagovať. Malý reflexný prvok za pár centov by možno zachránil život. Nepodceňujte svoju viditeľnosť na cestách. Teraz sa už skoro stmieva a bývajú časté hmly.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Elektronické náramky kontrolujú stále viac odsúdených

Ministerstvu spravodlivosti SR sa opäť podarilo zvýšiť využívanie elektronických náramkov. Prvýkrát elektronické náramky kontrolovali odsúdených v roku 2016. Odvtedy ich využitie stúplo šesťnásobne. Kým...

Nafúkal skoro 3,5 promile. Skončil v jarku

43 ročný muž viedol osobné motorové vozidlo v smere od Dulovej Vsi do Prešova, pričom na priamom úseku cesty náhle zišiel do odvodňovacej priekopy. Po...

Dopravná nehoda autobusu a dodávky si vyžiadala 9 zranených

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v Žiline pri Celulózke. O 5.30 ráno tu došlo ku kolízii autobusu a dodávky. Po...
Inzercia

Počasie

Bratislava
overcast clouds
4.9 ° C
6.1 °
3.9 °
93 %
5.1kmh
90 %
St
7 °
Št
9 °
Pi
14 °
So
14 °
Ne
11 °