Pondelok: koniec babieho leta. Ochladenie, prehánky aj sneženie

Podobné články

Počas dnešnej noci bude na území Slovenska prevažne jasno a postupne od severozápadu nastane pribúdanie oblačnosti.

Lokálne sa tiež môže objaviť hmla alebo zamračené nízkou oblačnosťou. Ojedinele sa treba pripraviť aj na slabé zrážky a to najmä na krajnom západe a severozápade.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 3 až do 8 stupňov Celzia. Na juhozápade bude o niečo teplejšie a teplota sa bude pohybovať okolo 10 stupňov Celzia.

Počas noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať slabý a na západe k ránu severozápadný vietor do rýchlosti 20 km/h.

Ochladí sa

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené a k večeru na severe čiastočne zmenšená oblačnosť.

Miestami sa môže objaviť dážď alebo prehánky a vo vysokých polohách sneženie.

Babie leto končí a príde ochladenie. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať len od 11 až do 16 stupňov Celzia. Ešte chladnejšie bude v Žilinskom kraji a na Spiši a Šariši kde sa miestami bude teplota pohybovať len okolo 9 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude len okolo 6 stupňov Celzia a postupne sa bude ochladzovať.

Na väčšine Slovenska bude zajtra počas dňa fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. Miestami môže v nárazoch rýchlosť vetra dosiahnuť až 45 km/h. Na strednom Slovensku bude miestami fúkať len slabý vietor.

Výstraha pred hmlou

Na celkom území Slovenska platí na dnešnú noc a zajtra ráno výstraha pred tvorbou hmly. Hmla môže skomplikovať hlavne rannú dopravu. Pozor by ste si tak mali dávať hlavne na cestách ráno do práce alebo do školy.

Výstrahy pred tvorbou hmiel platia na dnešnú noc a zajtra ráno pre celé Slovensko. Hmla môže skomplikovať hlavne rannú dopravu.

Na celom území Slovenska sa miestami očakáva výskyt hmiel s dohľadnosťou od 50 až do 200 metrov. Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity.

Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Pátranie horských záchranárov so smutným koncom

Príslušníci polície na základe lokalizácie mobilného telefónu určili jeho polohu vo Veľkej Fatre. Do pátrania boli okrem policajtov nasadení šiesti záchranári HZS z Oblastného strediska Veľká...

Nájomných bytov je málo. Možností ako to zmeniť je niekoľko tvrdí MF SR

Jedným z dôvodov je, že ľudia nie sú ochotní cestovať za prácou mimo svojho domova. Na regionálnu mobilitu vplýva okrem iného aj trh s bývaním. Kým vlastníctvo...

Máme sa lepšie ako v roku 1989? 30 rokov v číslach

Keď pred tridsiatimi rokmi začali masívne demonštrácie a vyústili k pádu komunistického režimu nikto netušil čo vlastne všetko Slovensko čaká. V roku 1989 prišlo k obrovskej spoločenskej zmene, otvorili...
Inzercia

Počasie

Bratislava
few clouds
7.9 ° C
8.9 °
6.7 °
100 %
4.1kmh
20 %
Pi
12 °
So
10 °
Ne
12 °
Po
9 °
Ut
10 °