Donald Trump: Bagdádí sa bál, kričal a plakal. Zomrel ako pes

Podobné články

Americká administratíva Donalda Trumpa dosiahla v Sýrii a vo vojne proti teroristickej organizácii Islamský štát veľkú úspech. Američania počas nočnej operácie zabili vodcu a zakladateľa Islamského štátu – Abu Bakr al-Baghdadiho.

Donald Trump počas prejavu v Bielom dome potvrdil jeho smrť. Bagdádí sa odpálil keď sa snažil utiecť pred americkými ozbrojenými silami. Ako štít použil aj tri deti.

„Dostal sa na koniec tunela, keď ho prenasledovali naši psi. Inicioval vestu, zabil seba a svoje tri deti. Jeho telo bolo zmrzačené výbuchmi. Tunel ho pochoval,“ povedal Donald Trump počas prejavu v Bielom dome.

Zomrel ako pes

„Kriminálnik, ktorý sa tak usilovne snažil zastrašiť ostatných, strávil posledné chvíle v totálnom strachu a panike, vystrašený americkými silami, ktoré na neho zaútočili,“ uviedol Donald Trump na začiatku svojho prejavu k zabitiu vodcu Islamského štátu.

Podľa Donalda Trumpa utekal Bagdádí pred americkými silami a zomrel ako pes. „Bagdádí a zločinci, ktorí pre neho pracovali, vôbec netušili, proti komu stoja. Niektorí boli vystrašení ako šteňatá, ale iní boli naozaj neľútostnými bojovníkmi,“ skonštatoval v prejave Donald Trump.

“Včerajšia noc bola veľkou udalosťou nielen pre USA, ale pre celý svet. Bagdádí zomrel ako pes a ako zbabelec. Už nezabije žiadneho muža, ženu ani dieťa, ” uviedol Donald Trump. “Všetci musia vedieť, že Bagdádí nezomrel ako hrdina. Vzal so sebou na smrť svoje tri deti,” vyhlásil americký prezident Donald Trump.

Rusi a Truci vedeli

Počas prejavu poďakoval Donald Trump aj Rusku a Turecku. Prezident Trump počas prejavu povedal, že Rusi, Turci a sýrski Kurdi im v akcii nijako nebránili. Pritom im priamo nepovedali, čo majú ozbrojené zložky USA v pláne.

„Rusom sme nepovedali, čo tam ideme robiť. Ale oni boli skvelí a v ničom nám nebránili. Rusko neznáša IS rovnako ako my. Bola to skvelá spolupráca,“ podotkol Trump počas svojho prejavu.

Akcia trvala dve hodiny

Donald Trump počas prejavu povedal, že americkým vojakom sa počas akcie podarilo zachrániť 11 detí. Samotná bojová akcia počas prezidenta Trumpa trvala viac ako dve hodiny.

Ozbrojené zložky USA pátrali po Bagdádím už niekoľko rokov. Odmenu za jeho dopadnutie vo výške 10 miliónov dolárov vyhlásili Spojené štáty ešte v roku 2011. O päť rokov zvýšili odmenu na 25 miliónov dolárov.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Dve tragické nehody v Michalovciach a Trebišove

59 ročný chodec sa včera krátko po 18. hodine, bez akéhokoľvek reflexného prvku na oblečení, pohyboval po obchvate mesta Trebišov, keď do neho na...

Daždivé počasie komplikuje situáciu v doprave

Mimoriadna situácia bola vyhlásená v noci na stredu v obci Ždiar pod Belianskymi Tatrami, kde množstvo popadaných stromov zatarasilo miestne komunikácie aj hlavnú cestu...

Tragická nehoda autobusu a nákladného auta si pri Nitrianskych Hrnčiarovciach vyžiadala 12 mŕtvych

Prvotné informácie o nehode priniesla pred pár minútami facebooková stránka Polície podľa ktorej si tragická nehoda vyžiadala minimálne 4 mŕtvych a 10 zranených. Presnejšie informácie však priniesla...
Inzercia

Počasie

Bratislava
broken clouds
10.7 ° C
11.7 °
10 °
87 %
4.6kmh
75 %
Po
14 °
Ut
13 °
St
11 °
Št
12 °
Pi
12 °