Tragický pád horolezca zo Žabieho koňa

Podobné články

V doobedňajších hodinách dňa 25.10.2019 boli záchranári Horskej záchrannej služby požiadaní o pomoc horolezcami, ktorí nastupovali na hrebeňovú túru na Žabieho koňa. Pri prvom zlaňovaní ostal visieť 44 ročný horolezec v lane.

Nejavil známky života, tak sa aj za pomoci ďalších horolezcov k nemu dostali a zahájili okamžite kardiopulmonálnu resuscitáciu. Záchranári HZS požiadali o súčinnosť posádku VZZS. Posádka tak nabrala smer do Vysokých Tatier, kde sa v Starom Smokovci pridal k záchranárskemu tímu aj jeden člen horskej záchrannej služby.

Spoločne smerovali k vrchu Žabí kôň. Pri zlaňovaní sa 44 ročný horolezec pošmykol a ostal visieť na lane. Prítomní svedkovia začali muža okamžite laicky resuscitovať. Po prílete k miestu bol horský záchranár k horolezcovi vysadený pomocou techniky palubného navijaka.

Z náročného exponovaného terénu bol následne evakuovaný a prevezený na Žabie plesa, kde už čakal lekár leteckých záchranárov. Žiaľ, aj napriek maximálnej snahe záchranárov už mužovi nedokázali pomôcť a lekár mohol skonštatovať už len úmrtie. Posádka sa vrátila na svoju základňu bez pacienta.

Následne bolo telo nebohého transportované do Starého Smokovca, kde bolo odovzdané privolanej pohrebnej službe a policajtom.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Takmer 700 kilogramov nelegálneho jantáru na východe Slovenska

Príslušníci finančnej správy z Kriminálneho úradu finančnej správy zaistili pri prehliadke troch osobných motorových vozidiel na východe Slovenska takmer 700 kg pašovaného jantáru. Väzobne...

Máme sa lepšie ako v roku 1989? 30 rokov v číslach

Keď pred tridsiatimi rokmi začali masívne demonštrácie a vyústili k pádu komunistického režimu nikto netušil čo vlastne všetko Slovensko čaká. V roku 1989 prišlo k obrovskej spoločenskej zmene, otvorili...

Brutálna vražda v bratislavskom prístave. Zomrela iba 34 ročná žena

Po príchode na miesto policajti zistili, že na uvedenom mieste sa nachádza žena s početnými zraneniami po celom tele. Privolaní záchranári sa ženu pokúsili...
Inzercia

Počasie

Bratislava
few clouds
7.9 ° C
8.9 °
6.7 °
100 %
4.1kmh
20 %
Pi
12 °
So
10 °
Ne
12 °
Po
9 °
Ut
10 °