Novou členkou súdnej rady bude Petra Príbelská

Podobné články

Včera sa preto uskutočnili voľby, v ktorých slovenskí sudcovia rozhodovali o tom, kto ich bude v nasledujúcich piatich rokoch reprezentovať na pôde najvyššieho sudcovského orgánu.

Voľby sa konali vo všetkých ôsmich volebných obvodoch krajských súdov, tiež na Najvyššom súde SR a Špecializovanom trestnom súde.

Nový člen súdnej rady bol volený sudcami, pričom celkový počet sudcov, ktorí mali právo voliť, bol 1431. Túto možnosť využilo 1028 sudcov.

Vo voľbách sa rozhodovalo medzi dvoma kandidátmi, ktorí sú obaja sudcami Najvyššieho súdu SR – Petrou Príbelskou a Dušanom Čimom.

Hlavná volebná komisia sa stretla dnes na pôde sídla súdnej rady, kde zrátala počet všetkých sudcov zapísaných v zoznamoch, počet vydaných hlasovacích lístkov, ďalej zrátala počet platných hlasov odovzdaných pre jednotlivých kandidátov v obvodoch všetkých volebných komisií a zostavila poradie kandidátov podľa počtu získaných hlasov.

Medzi členov súdnej rady sa koncom novembra zaradí JUDr. Petra Príbelská, PhD., ktorá získala 503 platných hlasov, jej protikandidát Dušan Čimo ich získal 474.

Dnes predpoludním vyhlásil predseda hlavnej volebnej komisie oficiálne výsledky voľby a odovzdal novej členke Súdnej rady SR osvedčenie o zvolení.

Tlačová správahttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Dopravná nehoda autobusu a dodávky si vyžiadala 9 zranených

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v Žiline pri Celulózke. O 5.30 ráno tu došlo ku kolízii autobusu a dodávky. Po...

Prezidentka nesúhlasí s predĺžením moratória. Novelu zákona vetovala

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu 6. novembra 2019 vrátila NR SR na opätovné prerokovanie schválenú novelu zákona, ktorou sa predlžuje moratórium na zverejňovanie prieskumov zo...

Vodič z Levíc „machroval“ na Instagrame. Dostal pokutu a je na smiech celému Slovensku

Slovenská polícia je aktívna na sociálnych sieťach Facebook aj Instagram a práve toho chcel využiť nahnevaný mladík, ktorý schytal pokutu za rýchlosť.
Inzercia

Počasie

Bratislava
overcast clouds
4.9 ° C
6.1 °
3.9 °
93 %
5.1kmh
90 %
St
7 °
Št
9 °
Pi
14 °
So
14 °
Ne
11 °