Ministerstvo hospodárstva podpísalo memorandum s výrobcom batérií InoBat

Podobné články

Dokument by mal prispieť k bezproblémovej realizácii zámeru spoločnosti postaviť na Slovensku závod na výrobu batérií do elektromobilov za približne 100 miliónov eur. Kde bude závod postavený, zatiaľ nie je jasné.

„Nejde o konkrétnu pomoc s výstavbou. Ide skôr o otváranie dverí a tiež o legislatívu,” povedal P. Žiga. Generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) Róbert Šimončič pripomenul, že InoBat nebude batérie iba vyrábať, ale má ambíciu vyvinúť úplne novú platformu pre celú EÚ.

„Je to jedinečný projekt. Po Švédsku je Slovensko iba druhou krajinou, kde sa podobná výroba pripravuje,” dodal Šimončič. Podľa Žigu je projekt významný najmä pre automobilový priemysel.

„Výroba batérií pre elektromobily je strategicky dôležitá nielen pre Slovensko, ale aj pre Európsku úniu,” dodal šéf rezortu hospodárstva.

Podpis memoranda bolo súčasťou otvorenia 13. ročníka Slovenskej kooperačnej burzy, na ktorej sa zúčastnilo 138 slovenských a 49 zahraničných firiem z 15 krajín sveta.

„Tento ročník sa zameriava na inteligentný priemysel, inovácie, automatizáciu, robotizáciu, elektromobilitu či smart city – teda kľúčové oblasti, ktoré podporujeme aj my,” zdôraznil P. Žiga.

Slovensko je jednou z najrýchlejšie rastúcich ekonomík v rámci Európy, priemysel tvorí takmer 25 % slovenského hrubého domáceho produktu.

„Budúcnosť našej ekonomiky sa preto spája s využitím a  podporou progresívnych a moderných technológií. Tieto trendy nie sú hrozbou, ako ich ešte aj dnes niektorí vnímajú, ale príležitosťou,” podčiarkol minister hospodárstva.

Tlačová správahttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Vraždu zo žiarlivosti NAKA objasnila za dva dni

Podľa doterajšieho priebehu vyšetrovania na svojom dvore rodinného domu v okrese Poprad viackrát bodol Romana A., ktorý zraneniam na mieste podľahol. Jozef donútil svoju manželku,...

Policajti našli v rieke Muránka dve mŕtve ženy

Dopoludnia bolo v toku rieky Muránka nájdené telo ďalšej ženy. Išlo o jednu zo žien, ktoré boli obeťami nešťastnej udalosti, ktorá sa stala predvčerom...

Slovensko dnes smúti za obeťami tragickej nehody pri Nitre

Zoznam obetí tragickej nehody autobusu: Natália – († 15) Alex – († 16) Denisa – († 17) Veronika - († 17) Martin – († 17) Mariana – († 21) Adriana –...
Inzercia

Počasie

Bratislava
few clouds
7.9 ° C
8.9 °
6.7 °
100 %
4.1kmh
20 %
Pi
12 °
So
10 °
Ne
12 °
Po
9 °
Ut
10 °