Prezidentka zablahoželala v mene Slovenska novému japonskému cisárovi

Podobné články

V Tokiu sa v utorok 22.10. 2019 za prítomnosti významných hostí z desiatok krajín sveta konal oficiálny obrad intronizácie nového, 126. japonského cisára Naruhita, na ktorom sa zúčastnila aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Po utorkovej oficiálnej ceremónii intronizácie japonského cisára Naruhita sa zúčastnila na večernom bankete v Cisárskom paláci v Tokiu. Práve na ňom novému cisárovi zablahoželala v mene Slovenska a mala taktiež príležitosť stretnúť a aj s viacerými hlavami štátov.

Prezidentka označila intronizáciu za veľmi zaujímavú a tradičnú. “Bolo to nesmierne zaujímavé. Bol to veľmi tradičný, typický japonský proces. Bolo to naozaj veľmi inšpirujúce, na veľmi vysokej úrovni, za účasti mnohých kráľov a prezidentov z celého sveta,” opísala prezidentka Zuzana Čaputová.

Cisár Naruhito je 126. japonským cisárom. Na tróne vystriedal 1. mája svojho otca Akihita, ktorý abdikoval 30. apríla. V utorok cisár Naruhito oficiálne zasadol na tzv. chryzantémový trón.

Dnes je pre Japonsko historický deň. Som veľmi rada, že som dostala pozvanie zúčastniť sa na intronizácii nového cisára…

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Utorok 22. októbra 2019

Vzhľadom na to, že súčasný cisár má dcéru, princeznú Aiko, ďalším v poradí, teda 127. cisárom, by mal byť jeho mladší brat princ Akišino, respektíve jeho 13-ročný syn Hisahito. Dynastia japonských cisárov je najdlhšie vládnucou dynastiou na svete. Cisári z tohto rodu vládnu krajine už najmenej 1500 rokov.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Dopravná nehoda autobusu a dodávky si vyžiadala 9 zranených

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v Žiline pri Celulózke. O 5.30 ráno tu došlo ku kolízii autobusu a dodávky. Po...

Agentúra Fitch potvrdila Slovensku rating na úrovni A+

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch Ratings uviedla, že hlavné faktory, ktoré viedli k pozitívnemu hodnoteniu krajiny boli najmä stabilný prílev priamych zahraničných investícií, priaznivá štruktúra zahraničného...

Iba 22 ročný opitý vodič po nehode nafúkal takmer jedno promile

K dopravnej nehode došlo na ceste II/593 v obci Bošany v čast Baštín v okrese Partizánske a to tak, že 22 ročný vodič išiel...
Inzercia

Počasie

Bratislava
broken clouds
7.2 ° C
7.8 °
6.7 °
87 %
2.6kmh
75 %
Po
7 °
Ut
8 °
St
7 °
Št
10 °
Pi
16 °