Začali platiť americké clá na tovar z EÚ

Podobné články

Clá, ktoré uvalili Spojené štáty na tovar v hodnote približne 7,5 miliardy dolárov, na tovar z Európskej únie začali platiť.

Clá sú odvetou za údajnú pomoc pre výrobcu lietadiel, spoločnosť Airbus. Washington sa na dotácie sťažoval u Svetovej obchodnej organizácie. Tá dala USA za pravdu.

Odporúčame: USA a Čína za rokovacím stolom. Trump sa stretne čínskym vicepremiérom

Američania zaviedli 25 percentné clo na viaceré tovary od francúzskych vín, cez škótsku whisky až po diely do lietadiel Airbus.

Odporúčame: Obchodná vojna pritvrdzuje. Únia a USA zavedú ďalšie clá

Predstavitelia Európskej únie už skorej však Spojené štáty varovali, že v prípade zavedenia ciel pristúpi Únia k odvetným opatreniam.

 

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Európska komisia známkovala rozpočty

Jedenásť štátov predložilo rozpočty, ktoré sú podľa komisie viac či menej v súlade s kritériami Paktu stability a rastu. Pri ďalších štyroch krajinách, medzi ktorými je okrem...

Jadro bude veľmi významným zdrojom energie aj v budúcnosti

Povedal to v Modre podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič na odbornej konferencii SES 2019 venovanej energetike. Na podujatí sa zúčastnil aj minister hospodárstva Peter...

Pondelok: teploty do pätnásť avšak bude sa ochladzovať

Počas dnešnej noci bude na Slovensku oblačno až zamračené. Spočiatku bude miestami prevažne zmenšená oblačnosť. Ojedinele sa môže objaviť slabý dážď alebo mrholenie a to...
Inzercia

Počasie

Bratislava
few clouds
7.9 ° C
8.9 °
6.7 °
100 %
4.1kmh
20 %
Pi
12 °
So
10 °
Ne
12 °
Po
9 °
Ut
10 °