USA sa dohodli s Tureckom na prímerí v Sýrii

Podobné články

Prímerie vstúpilo do platnosti včera večer. Americký viceprezident Mike Pence sa na prímerí dohodol vo štvrtok na stretnutí s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom v Ankare.

Prímerie začalo platiť o 22.00 hodine miestneho času a teda o 21,00 hodine nášho času. Prímerie však zatiaľ bude trvať len 120 hodín. Počas tejto doby by sa mali kurdské sily stiahnuť z „bezpečnostnej zóny“.

Ak sa kurdské sily skutočne stiahnu tak Turecko ukončí vojenskú operáciu na severovýchode Sýrie. Podľa amerického viceprezidenta sa kurdské milície známe tiež ako Oddiely ľudovej sebaobrany začali postupne sťahovať.

Viac o dianí v Sýrii za posledné dni si môžete prečítať v článkoch:

Američania zároveň potvrdili, že na Turecko v súvislosti s vojenskou akciou tureckej armády na severovýchode Sýrie, už neuvalia žiadne ďalšie sankcie. Aj súčasne platné sankcie odvolajú aj turecká strana dodrží prímerie.

 

 

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Iba 19 ročný vodič spôsobil dopravnú nehodu

Vodiči pravdepodobne nevedia prispôsobiť štýl svojej jazdy meniacemu sa počasiu a nohu na plyne majú stále rovnako ťažkú. Jedna nehoda, z ktorej vyviazli účastníci len...

Máme sa lepšie ako v roku 1989? 30 rokov v číslach

Keď pred tridsiatimi rokmi začali masívne demonštrácie a vyústili k pádu komunistického režimu nikto netušil čo vlastne všetko Slovensko čaká. V roku 1989 prišlo k obrovskej spoločenskej zmene, otvorili...

Dve tragické nehody v Michalovciach a Trebišove

59 ročný chodec sa včera krátko po 18. hodine, bez akéhokoľvek reflexného prvku na oblečení, pohyboval po obchvate mesta Trebišov, keď do neho na...
Inzercia

Počasie

Bratislava
few clouds
7.9 ° C
8.9 °
6.7 °
100 %
4.1kmh
20 %
Pi
12 °
So
10 °
Ne
12 °
Po
9 °
Ut
10 °