V Španielsku pokračujú masové demonštrácie. 30 demonštrantov zadŕžala polícia

Podobné články

Odporúčame:

Katalánskym lídrom vymerali španielske súdy dlhoročné tresty

V Barcelone aj včera večer a v priebehu noci prebiehali demonštrácie proti odsúdeniu katalánskych lídrov na dlhoročné tresty. Na protestoch sa iba v Barcelone zúčastnilo viac ako 40 tisíc ľudí.

V Barcelone pritom aj pri predchádzajúcich demonštráciách španielska polícia zakročila tvrdo proti demonštrantom. Viac ako sto ľudí muselo vyhľadať ošetrenie.

Jeden z demonštrantom pritom počas demonštrácii v utorok prišiel o oko a minimálne jeden ďalší bol vážne zranený.

Počas nočných demonštrácii polícia zadržala niekoľko stoviek maskovaných demonštrantov a po potýčkach s políciou v cele skončilo ďalších 30 osôb.

Španielsky najvyšší sud poslal 9 katalánskych lídrov, ktorí stáli za referendom o nezávislosť Katalánska z roku 2017, do väzenia na deväť až trinásť rokov. To vyvolalo v Katalánsku vlnu demonštrácii. Tie pritom môžu pokračovať aj nasledujúce dni.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Policajti zadržali ženu, ktorá rozbíjala v Trnave autá.

Vodič sa snažil ženu ešte zastaviť, tým že sa postavil pred jej auto, vodička však doňho narazila a vzápätí pokračovala v jazde ďalej cez...

Muž sa mal zapáliť v centre Bratislavy

Muž bol nájdený v obchodnom centre Eurovea. Bola privolaní záchranári a následne bol prevezený do nemocnice, kde bol podrobený vyšetreniam. Popáleniny má na 26 % hornej...

Rekordná suma pre tretí sektor

Ide o financie, ktoré im poukázali fyzické a právnické osoby ako 2 % podielu zo svojich zaplatených daní. V porovnaní s predchádzajúcim rokom sme spracovali už...
Inzercia

Počasie

Bratislava
few clouds
7.9 ° C
8.9 °
6.7 °
100 %
4.1kmh
20 %
Pi
12 °
So
10 °
Ne
12 °
Po
9 °
Ut
10 °