Uviaznutí poľskí horolezci v Cmitri precenili svoje schopnosti

Podobné články

Mali v úmysle prejsť Vidlový hrebeň z Lomnického na Kežmarský štít, ale vo Vidlovom sedle sa rozhodli zostúpiť cez Cmiter do Skalnatej doliny.

Tu sa dostali do neschodného terénu a požiadali o pomoc. Záchranári pre urýchlenie a komplikovanosť terénu požiadali o súčinnosť posádku leteckých záchranárov, ktorá následne zobrala na palubu v Starom Smokovci záchranára Horskej záchrannej služby na palubu a smerovali k uviaznutým horolezcom.

Posádka leteckých záchranárov pre silný vietor nedokázala vykonať záchrannú akciu. Následne na pomoc horolezcom vyrazila 10 členná skupina záchranárov, ktorá dosiahla horolezcov v nočných hodinách.

Následne ich za pomoci lanovej techniky vyslobodili z komplikovaného terénu a zostúpili všetci na Skalnaté pleso, odkiaľ pokračovali terénnym vozidlom do Tatranskej Lomnice, kde bola záchranná akcia ukončená.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Prezidentka nesúhlasí s predĺžením moratória. Novelu zákona vetovala

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu 6. novembra 2019 vrátila NR SR na opätovné prerokovanie schválenú novelu zákona, ktorou sa predlžuje moratórium na zverejňovanie prieskumov zo...

Agentúra Fitch potvrdila Slovensku rating na úrovni A+

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch Ratings uviedla, že hlavné faktory, ktoré viedli k pozitívnemu hodnoteniu krajiny boli najmä stabilný prílev priamych zahraničných investícií, priaznivá štruktúra zahraničného...

Nafúkal skoro 3,5 promile. Skončil v jarku

43 ročný muž viedol osobné motorové vozidlo v smere od Dulovej Vsi do Prešova, pričom na priamom úseku cesty náhle zišiel do odvodňovacej priekopy. Po...
Inzercia

Počasie

Bratislava
overcast clouds
4.9 ° C
6.1 °
3.9 °
93 %
5.1kmh
90 %
St
7 °
Št
9 °
Pi
14 °
So
14 °
Ne
11 °