Trump potrestal Turkov. Uvalil sankcie na ministrov aj ministerstva

Podobné články

Donald Trump ešte v pondelok počas telefonátu s tureckým prezidentom Erdoganom žiadal okamžité ukončenie tureckej vojenskej operácie „prameň mieru“ a stiahnutie tureckých vojakov z okupovaného územia Sýrie.

Trump voči Ankare zaviedol aj viaceré reštrikcie. Podľa mnohých kritikov si však tým chce Donald Trump iba zachrániť svoju vlastnú tvár. Američania iba nedávno stiahli svojich vojakov zo Sýrie práve na príkaz Donalda Trumpa. Na sankčnom zozname sa objavili dve ministerstvá a traja tureckí ministri.

Trump navyše uvalil dovozné clá vo výške 50 percent na tureckú oceľ a tiež zastavil rokovania o novej americko-tureckej obchodnej dohode v hodnote približne 100 miliárd dolárov.

Ani uvalene sankcií však tureckého prezidenta Erdogana neodradili a ich vojenská operácia na severovýchode Sýrie pokračuje ďalej. Nepomohol ani rozhovor tureckého prezidenta Erdogana a ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Slovensko smúti za obeťami nehody pri Nitre

Zoznam obetí tragickej nehody autobusu: Natália – († 15) Alex – († 16) Denisa – († 17) Veronika – († 17) Martin – († 17) Mariana – († 21) Adriana –...

Utorok: pätnástky pokračujú zrážky ustanú

Počas dnešnej noci bude na území Slovenska prevažne jasno až polooblačno. Na východe Slovenska bude spočiatku až zamračené a ojedinele doznievanie zrážok. V nižších polohách...

Agónia pokračuje. Huawei dostal ďalšiu výnimku

Keď americký prezident Donald Trump rozhodol o zaradení čínskej spoločnosti Huawei na čiernu listinu tak budúcnosť čínskej jednotky videli mnohí veľmi čierno. Od zariadenia na zoznam...
Inzercia

Počasie

Bratislava
few clouds
7.9 ° C
8.9 °
6.7 °
100 %
4.1kmh
20 %
Pi
12 °
So
10 °
Ne
12 °
Po
9 °
Ut
10 °