Rokovania EÚ a Británie bez pokroku

Podobné články

Aj keď včera to vyzeralo na pokrok rokovaní medzi Európskou úniou a Veľkou Britániou v rokovaniach o podmienkach blížiaceho sa brexitu tak nočné rokovania žiadny zásadný posun nepriniesli.

Rokovania však budú medzi vyjednávačmi Európskej únie a Veľkej Británie pokračovať aj dnes. Už zajtra by sa pritom mal konať summit lídrov Európskej únie.

Na pripravovanom summite by sa lídri štátov Európskej únie mali zaoberať práve brexitom a potvrdením dodatku k existujúcej dohode, ktorú však odmietol britský parlament.

Britský premiér, Boris Johnson, už skorej vyhlásil, že Spojene kráľovstvo opusti Európsku úniu aj v prípade ak sa nepodarí vyjednať novu dohodu. Veľká Británia by pritom mala opustiť Európsku úniu už 31. októbra.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Agónia pokračuje. Huawei dostal ďalšiu výnimku

Keď americký prezident Donald Trump rozhodol o zaradení čínskej spoločnosti Huawei na čiernu listinu tak budúcnosť čínskej jednotky videli mnohí veľmi čierno. Od zariadenia na zoznam...

Sobota: teplota sa vyšplhá až na príjemných sedemnásť

Počas dnešnej noci bude oblačno až zamračené a miestami bude prechodne zmenšená oblačnosť. Lokálne sa tiež môžu objaviť hmly. Ojedinele sa treba pripraviť na...

Čaputová: demokracia je príležitosť, nie záruka úspechu

Prezidentka upozornila na krízu dôvery a nerovnosť v právach. "Kto od zmien v roku 1989 čakal, že prinesú nové možnosti, dočkal sa. Kto očakával, že...
Inzercia

Počasie

Bratislava
few clouds
7.9 ° C
8.9 °
6.7 °
100 %
4.1kmh
20 %
Pi
12 °
So
10 °
Ne
12 °
Po
9 °
Ut
10 °