Utorok: babie leto prinesie teploty až 24 stupňov

Podobné články

Počas dnešnej noci bude na území Slovenska jasno až polojasno. Postupne sa však miestami môže objaviť hmla alebo nízka oblačnosť.

Najnižšia nočná teplota sa však bude pohybovať od 5 do 10 stupňov Celzia. Na západe Slovenska bude teplejšie a teplota sa bude pohybovať až okolo 12 stupňov Celzia.

Počas dnešnej noci bude fúkať slabý a na západe prevažne juhovýchodný vietor o rýchlosti od 10 až do 25 km/h.

Babie leto pokračuje

Počas utorok bude pokračovať babie leto a počas dňa bude jasno až polojasno. Ráno a dopoludnia sa však miestami môžu objaviť hmly alebo nízka oblačnosť.

Aj počas zajtrajšieho dňa bude teplo. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 19 až po príjemných 24 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 15 stupňov Celzia.

Počas dňa bude na území Slovenska fúkať juhovýchodný až južný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. V nárazoch môže miestami rýchlosť vetra dosiahnuť až 50 km/h. Na hrebeňoch hôr sa môže neskôr objaviť búrlivý vietor.

Výstrahy na horách

V okresoch severného Slovenska sa na horách v polohách nad pásmom lesa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť od 110 až do 135 km/h. Zároveň dosiahne vietor v uvedených polohách miestami priemernú rýchlosť od 70 až do 90 km/h.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pred silným vetrom na horách. V nárazoch môže dosiahnuť až 135 km/h.

Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo).

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

AirPods Pro môžete hodiť iba do koša a kúpiť nové

Opraviť niektoré zariadenia nie je rozhodne najjednoduchšie. Ak sa rozhodnete kúpiť slúchadlá AirPods Pro tak si na ne dávajte dobrý pozor a od začiatku sa...

Počasie nás v nasledujúcich hodinách potrápi. Cez noc víchrica, zajtra dážď

Slovensko v nasledujúcich hodinách poriadne potrápi vyčíňanie počasia. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred víchricou na horách a tiež pred dažďom. Viaceré okresy by sa mali pripraviť...

Autentické video z miesta tragickej nehody autobusu

Medzi mŕtvymi sú aj štyri deti, ktoré sa viezli v linkovom autobuse spoločnosti Arriva. Ten smeroval z Nitre do obce Jelenec. Pri nehode došlo k zrážke autobusu a nákladného...
Inzercia

Počasie

Bratislava
broken clouds
10.7 ° C
11.7 °
10 °
87 %
4.6kmh
75 %
Po
14 °
Ut
13 °
St
11 °
Št
12 °
Pi
12 °