Kočner varoval Trnku: zabijú ťa pre Gorilu. Prvé reakcie politikov

Podobné články

Denník N informoval o tom, že získal 70 minútovú nahrávku rozhovoru medzi Trnkom a Kočnerom. Zvukový záznam z leta 2014 si mal urobiť Kočner. Týkať sa má údajného Trnkovho pokusu o vydieranie Jaroslava Haščáka nahrávkou jeho rozhovoru v konšpiračnom byte z kauzy Gorila.

Kočner Trnkovi: zabijú ťa

Podľa Denníka N Kočner bývalého generálneho prokurátora vypočúva, vrieska naňho vulgarizmy, vyhráža sa jemu aj jeho kumpánom fyzickou likvidáciou a tým, že jeho syn skončí.

„Ešte raz, prestaň klamať. Zabijú ťa,“ zúri Kočner. „Zabijú ťa, ale odserie si to aj tvoj syn, ty k…t. Hovorím ti, prestaň klamať a nehádž to na nich,“ hovorí neskôr v nahrávke Kočner bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi.

Haščák o ničom nevie

Jaroslav Haščák sa dištancuje od všetkých “domnelých aktivít”, s ktorými má byť podľa komunikácie spájaný, a odmieta ich.

„To, že Denník N si dovoľuje bez akýchkoľvek dôkazov, interpretovať tvrdenia Kočnera v nahrávke ako fakty a skutky a zároveň ich prepájať s trestným činom vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, považujeme taktiež za šírenie konšpiračných teórií a za absolútne neprimeranú interpretáciu skutočností, ktoré z tejto nahrávky vyplývajú,“ uvádza sa  v stanovisku Penty k zverejneniu nahrávok medzi Kočnerom a Trnkom.

Trnka je zbavený mlčanlivosti

Ako informovala polícia na sociálnej sieti Facebook tak bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka je zbavený mlčanlivosti. Prečo to trvala tak dlho už polícia nezverejnila.

Podľa denníka Pravda je však dôvodom zrejme chybne poslaná žiadosť o zbavenie mlčanlivosti, ktorá neobsahovala všetky zákonom stanovené náležitosti.

DÔLEŽITÝ SVEDOK BOL ZBAVENÝ MLČANLIVOSTIV trestnej veci zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločinu…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Pondelok 14. októbra 2019

Pellegrini: Osoby so spochybnenou dôveryhodnosťou by mali vyvodiť zodpovednosť

Peter Pellegrini (Smer-SD) apeloval na morálku osôb, ktoré figurujú v nahrávkach súvisiacich s kauzou Gorila. Mali by podľa neho zvážiť svoje ďalšie fungovanie vo verejných funkciách. Povedal to na pondelkovom brífingu pred rokovaním vlády v súvislosti so zverejnenou nahrávkou rozhovoru podnikateľa Mariana Kočnera a bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Garantoval, že policajtom nikto nebude brániť v zodpovednom výkone práce.

Pellegrini pripomenul, že v kauze Gorila šlo o kupovanie poslancov a privatizáciu majetku v období bývalej vlády. Je podľa neho zrejmé, že v nekalých praktikách aktéri kauzy pokračovali vydieraním medzi sebou. “Ako predseda vlády chcem apelovať na morálku a osobnú zodpovednosť ľudí, ktorí v týchto nahrávkach figurujú, aby zvážili svoje ďalšie fungovanie vo verejných funkciách,” povedal premiér Peter Pellegrini.

SLOVENSKO POTREBUJE ĎALŠIU OČISTU SPOLOČNOSTISlovensko potrebuje ďalšiu očistu spoločnosti. Musíme sa vyrovnať s ľuďmi, ktorí si v minulosti kupovali spravodlivosť v domnienke, že ostanú navždy bez trestu. Ak sudcovskej samospráve či prokuratúre chýbajú zákonné nástroje, aby mohli účinne bojovať s čiernymi ovcami vo svojich radoch, vláda je pripravená takéto nástroje bezodkladne pripraviť. Viac som povedal v dnešnom vyhlásení.

Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Pondelok 14. októbra 2019

Zdôraznil potrebu nastolenia očistného procesu v súdnictve a prokuratúre. Zároveň vyzval opozíciu, aby nezovšeobecňovali konania jednotlivcov a neurážali tak poctivých prokurátorov, policajtov a sudcov. Pranierovať by sa podľa neho mali jednotlivci.

Fico: problém druhej Dzurindovej vlády

K nahrávke Trnku a Kočnera sa už vyjadril aj bývalý premiér a predseda vládnej strany Smer-SD Robert Fico. Podľa Fica ide o „obludnú“ kauzu druhej Dzurindovej vlády.

„Tí, čo, by mali najviac mlčať a chodiť od hanby po kanáloch, robia vyhlásenia, ktorými sa vlastnú kauzu snažia za každú cenu hodiť na Smer.,“ povedal Robert Fico vo videu zverejnenom na sociálnej sieti Facebook.

KEĎ DZURINDOVE GORILIE MLÁĎA BEBLAVÝ KRIČÍ…

KEĎ DZURINDOVE GORILIE MLÁĎA BEBLAVÝ KRIČÍ…Pozrite si stanovisko predsedu strany SMER – SD R. Fica k medializovanej nahrávke Kočner – Trnka o kauze Gorila.

Uverejnil používateľ Robert Fico Pondelok 14. októbra 2019

Sulík chce väzbu pre Trnku

Reakcie politikov na zverejnené informácie z nahrávky medzi Kočnerom a Trnkom samozrejme na seba nenechali dlho čakať. Tlačovú konferenciu zorganizoval aj predseda strany Sloboda a Solidarita.

Video si môžete pozrieť aj na sociálnej sieti Facebook. Sulík počas tlačovej konferencie vyzval špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika aby na Dobroslava Trnku uvalil väzbu. Podľa Sulíka má na to Kováčik právo a je to aj jeho povinnosť.

FICO CHRÁNI MAFIU🎥 Naživo tlačová beseda strany Sloboda a Solidarita.

Uverejnil používateľ Sloboda a Solidarita Pondelok 14. októbra 2019

„Vo fungujúcej krajine by najneskôr v týchto chvíľach zasahovalo zásahové komando a odviedli by Dobroslava Trnku v putách do cely predbežného zadržania,“ povedal Sulík počas tlačovej konferencie a podobný status zverejnil aj na sociálnej sieti Facebook.

Mám taký sen

Uverejnil používateľ Richard Sulik Pondelok 14. októbra 2019

Matovič: mafián korumpoval prokurátora

Podľa Igora Matoviča nahrávka Mariána Kočnera a Dobroslava Trnku ukazuje, ako mafián Kočner korumpoval generálneho prokurátora. „Ako si ľudia ako Jaroslav Haščák kupovali poslancov, aby si zaistili, že ich bábka bude naďalej na najvyššom mieste prokuratúry. Je to kríza štátu, ktorá sa odohráva priamo pred našimi očami,“ uvádza sa v stanovisku strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.

🔴 NAŽIVO: Téma 1: Mafia ovládla okrem polície a súdov aj generálnu prokuratúru. Kto boli poslanci, ktorých si kupoval Kočner s Haščákom? 🤔Téma 2: 3 klamstvá vlády o rozpočte 💶

Uverejnil používateľ OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Pondelok 14. októbra 2019

„Vyzývame preto lídrov demokratickej opozície, aby sme sa skutočne zišli za jedným stolom a predstavili ľuďom konečne spoločný plán na očistu justície, polície aj prokuratúry,“ končí stanovisko strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.

Truban: Trnku treba disciplinárne potrestať

Podľa Michala Trubana, lídra koalície PS/Spolu, je prepis nahrávky medzi Mariánom Kočnerom a Dobroslavom Trnkom desivý, a ukazuje ako fungovala spolupráca Kočnera so šéfom Penty Haščákom, aký mal vplyv Kočner na bývalého generálneho prokurátora Trnku, ktorý ich roky chránil.

Truban zároveň vyzýva aby generálny prokurátor Jaroslav Čižmár postavil Dobroslava Trnku mimo službu a začal jeho disciplinárne stíhanie.  Truban však zároveň tvrdí, že je potrebné vymeniť všetkých, ktorí boli „bábkami Mariána Kočnera“.

Reakcia na nahrávku D. Trnku a M. Kočnera.

Uverejnil používateľ Michal Truban Pondelok 14. októbra 2019

Drucker: zvolajte bezpečnostnú radu

K situácii sa stihol na Facebooku vyjadriť aj Tomáš Drucker, ktorý plánuje svoj návrat do politiky. Vo videu vyzýva premiéra Petra Pellegriniho a prezidentku Zuzanu Čaputovú aby zvolali bezpečnostnú radu štátu.

PÁN PREMIÉR, PANI PREZIDNETKA, ZVOLAJTE BEZPEČNOSTNÚ RADU

PÁN PREMIÉR, PANI PREZIDENTKA, ZVOLAJTE BEZPEČNOSTNÚ RADUDnes som si ako mnohí z vás vypočul nahrávku rozhovoru prokurátora D. Trnku s M. Kočnerom. Zostal som zhrozený…

Uverejnil používateľ Tomáš Drucker Pondelok 14. októbra 2019

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Agónia pokračuje. Huawei dostal ďalšiu výnimku

Keď americký prezident Donald Trump rozhodol o zaradení čínskej spoločnosti Huawei na čiernu listinu tak budúcnosť čínskej jednotky videli mnohí veľmi čierno. Od zariadenia na zoznam...

Brutálna vražda v bratislavskom prístave. Zomrela iba 34 ročná žena

Po príchode na miesto policajti zistili, že na uvedenom mieste sa nachádza žena s početnými zraneniami po celom tele. Privolaní záchranári sa ženu pokúsili...

Policajti zadržali ženu, ktorá rozbíjala v Trnave autá.

Vodič sa snažil ženu ešte zastaviť, tým že sa postavil pred jej auto, vodička však doňho narazila a vzápätí pokračovala v jazde ďalej cez...
Inzercia

Počasie

Bratislava
few clouds
7.9 ° C
8.9 °
6.7 °
100 %
4.1kmh
20 %
Pi
12 °
So
10 °
Ne
12 °
Po
9 °
Ut
10 °