iPhone 11: keď farby tancujú

Podobné články

Nový iPhone 11 sa od svojho predchodcu iPhonu Xr veľmi neodlišuje. Ak neberieme do úvahy iný tvar časti s fotoaparátmi. Potvrdili sa tak skoršie špekulácie, že v novej generácií iPhonov budú fotoaparáty na štvorcovom podklade.  

Našťastie zadná strana nevyzerá tak odporne ako na prvých renderoch aj keď sa zrejme Steve Jobs v hrobe obracia.

Hlavne výkon

Apple sa v novom iPhone 11 zameral hlavne na výkon. Novinku poháňa procesor A13 Bionic, ktorý Apple hneď označil za najvýkonnejší procesor v smartfóne na svete.

Nový iPhone 11

Displej novinky dostal rovnakú uhlopriečku ako minuloročný model. Takže aj iPhone 11 má uhlopriečku 6,11 palca a nechýba už ani tradičný výrez. Nepotvrdili sa tak špekulácie, že Apple použije namiesto Face ID opäť snímač odtlačkov prstov no tento krát pod displejom.

Vo výreze sa ukrýva okrem kamery pre Face ID aj šošovka 12 MPx kamery pre selfie. Tá zvládne okrem iného aj video v 4K pri 60 fps.

Vynovený fotoaparát

Nový iPhone 11 dostal do vienka aj nový fotoaparát. Zadnej strane kraľuje dvojica šošoviek s 12 Mpx rozlíšením.

Prvý širokouhlý 12 Mpx fotoaparát má svetelnosť f/1,8 a druhý ultra širokouhlý 12 MPx fotoaparát so svetelnosťou f/2,4 zvládne aj 2 krát optický zoom.

Porovnanie fotky bez a s novým nočným režimom.

Apple s novými fotoaparátmi sľubuje kvalitnejšie fotky a pribudol aj nový režim Night mode. Ten netreba nijako aktivovať. Režim sa aktivuje na základe svetelných podmienok. iPhone v tomto režime urobí niekoľko fotografií rýchle za sebou a z nich potom vyskladá výslednú fotku.

Dostupnosť a ceny

Apple sa počas keynote nevenoval dostupnosti. Takže sme žiadnu tabuľku s krajinami v ktorých sa nový iPhone 11 začne predávať na konci keynote nevideli.

V prvých krajinách sa však nový iPhone 11 začne predávať už 20. septembra pričom predobjednávky budú možné od 13. septembra.

Ceny nového iPhonu 11 však európskych zákazníkov zrejme veľmi nepotešia. Základná verzia so 64 GB pamäte totiž bude stáť 799 eur. Verzia s 128 GB pamäte bude mať cenovku 849 eur a najvyššia verzia s 256 GB pamäte vás vyjde na 969 eur.

Apple Special Eventhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Agentúra Fitch potvrdila Slovensku rating na úrovni A+

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch Ratings uviedla, že hlavné faktory, ktoré viedli k pozitívnemu hodnoteniu krajiny boli najmä stabilný prílev priamych zahraničných investícií, priaznivá štruktúra zahraničného...

Mladý Poliak falšoval 50 eurové bankovky a snažil sa nimi platiť

Pracovníčka predajne cez kontrolné zariadenie zistila, že ide zrejme o falzifikát. Mladík vzápätí za tovar zaplatil druhou pravou bankovkou a z predajne odišiel. Popradskí policajti...

O funkciu predsedu najvyššieho súdu zabojujú dvaja kandidáti

Predsedníčka súdnej rady, Lenka Praženková, preto okamžite vyhlásila novú voľbu na obsadenie tejto, pre justíciu dôležitej, funkcie. Základnou podmienkou je, že budúcim predsedom sa...
Inzercia

Počasie

Bratislava
broken clouds
7.2 ° C
7.8 °
6.7 °
87 %
2.6kmh
75 %
Po
7 °
Ut
8 °
St
7 °
Št
10 °
Pi
16 °