Apple TV+ štartuje 1. novembra za 4,99 mesačne.

Podobné články

Niektoré zo zariadení Apple má po celom svete niekoľko stoviek miliónov užívateľov a v Cupertine sú si toho veľmi dobre vedomí.

Ide o obrovský potenciál, ktorý doteraz nechával Apple pre spoločnosti ako Netflix či HBO. Tim Cook si však veľmi dobre uvedomuje aj fakt, že tržby z predaja hardwaru klesajú a výpadok tržieb môžu pomôcť nahradiť aj služby.

Na začiatku roka oznámil Apple spustenie služby Apple TV+. Nepôjde však oba o ďalšie HBO Go či ďalší Netflix. Apple pre službu TV+ pripravuje aj exkluzívny obsah v podobe seriálov.

Apple TV+ na začiatku odštartuje v stovke krajín a Apple sa však neobmedzí iba na vlastné zariadenia. Apple TV+ bude pre zariadenia s iOS, tvOS, iPadOS aj macOS.

Ak však nevlastníte žiadne zariadenia s nahryznutým jablkom nemusíte smútiť. Aplikácia TV+ bude dostupná aj pre smart televízory Samsung, LG, Sony. Okrem toho budú podporované aj prehliadače Chrome, Firefox a samozrejme Safari.

Apple však konkurencii zavaril aj cenou. Služba Apple TV+ bude totiž dostupná za cenu 4,99 USD a pravdepodobne rovnaká cena bude platiť aj v eurách.

Služba zrejme minimálne na začiatku bude ponúkať obsah len v angličtine bez akejkoľvek lokalizácie. TV+ tak bude najväčšou konkurenciou pre HBO a Netflix najmä v USA. Navyše majitelia nových zariadení Apple dostanú službu TV+ na jeden rok bezplatne.

Apple Special Eventhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

O funkciu predsedu najvyššieho súdu zabojujú dvaja kandidáti

Predsedníčka súdnej rady, Lenka Praženková, preto okamžite vyhlásila novú voľbu na obsadenie tejto, pre justíciu dôležitej, funkcie. Základnou podmienkou je, že budúcim predsedom sa...

Polícia pátra po 15 ročnej dievčine

Nezvestná Kristína Ledajová z Dolných Vesteníc z okresu Prievidza bola naposledy videná dňa 05.11.2019 v čase cca o 07.00 hod. v mieste bydliska, kedy...

Pod vplyvom alkoholu a ešte z drogami v aute. Mladík si poriadne zavaril

Polícia v Hnúšti začala trestné stíhanie pre prečin ublíženie na zdraví a prečin drogovej trestnej činnosti. Medzi Rimavskou Pílou a Tisovcom došlo k dopravnej nehode...
Inzercia

Počasie

Bratislava
broken clouds
7.2 ° C
7.8 °
6.7 °
87 %
2.6kmh
75 %
Po
7 °
Ut
8 °
St
7 °
Št
10 °
Pi
16 °