Pondelok: daždivo a veterno

Podobné články

Počas dnešnej noci bude na Slovensku oblačno až zamračené, spočiatku miestami aj zmenšená oblačnosť.

Od juhozápadu sa postupne na viacerých miestach objaví dážď, prehánky a ojedinele búrky. Lokálne sa môžu vyskytnúť aj výdatné zrážky. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 16 až do 11 stupňov Celzia.

Odporúčame: SHMÚ varuje pred dažďom

V noci bude fúkať spočiatku slabý a postupne na strednom a západnom Slovensku východný až juhovýchodný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. V nárazoch môže rýchlosť vetra miestami dosiahnuť rýchlosť až 55 km/h. Na hrebeňoch hôr sa neskôr treba pripraviť na prudký až búrlivý vietor.

Zamračené a dážď

Počas zajtrajšieho dňa bude oblačno až zamračené a na mnohých miestach dážď alebo prehánky a ojedinele tiež búrky. Lokálne sa treba pripraviť aj na výdatné zrážky.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 16 až do 21 stupňov Celzia. Na Zemplíne bude o niečo teplejšie a teplota tu vystúpi na 23 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude len okolo 10 stupňov Celzia.

Fúkať bude počas dňa prevažne juhovýchodný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. V nárazoch môže rýchlosť vetra miestami dosiahnuť rýchlosť až 50 km/h. Vietor sa na juhozápade zmení na západný až severozápadný a postupne zoslabne. Na hrebeňoch hôr bude spočiatku dňa prudký až búrlivý vietor.

Počasiehttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Vláda schválila kritizovaný zákon, ktorý zavádza BIFO a SIFO

Po schválení poslancami Národnej rady SR by mal začať platiť od 1. apríla 2020. Tento zákon upravuje dve skupiny identifikátorov. Prvá rieši náhradu súčasných rodných...

Iba 22 ročný opitý vodič po nehode nafúkal takmer jedno promile

K dopravnej nehode došlo na ceste II/593 v obci Bošany v čast Baštín v okrese Partizánske a to tak, že 22 ročný vodič išiel...

Elektronické náramky kontrolujú stále viac odsúdených

Ministerstvu spravodlivosti SR sa opäť podarilo zvýšiť využívanie elektronických náramkov. Prvýkrát elektronické náramky kontrolovali odsúdených v roku 2016. Odvtedy ich využitie stúplo šesťnásobne. Kým...
Inzercia

Počasie

Bratislava
moderate rain
3.6 ° C
4.4 °
2.8 °
86 %
10.3kmh
90 %
St
5 °
Št
8 °
Pi
13 °
So
12 °
Ne
15 °