Amber Ruddová opúšťa konzervatívnu stranu a podala demisiu

Podobné články

Po tom čo britského premiéra Borisa Johnsona potopili poslanci, keď mu zatrhli brexit bez dohody prichádza ďalšia rana. Boris Johnson pritom ešte nie je na svoje stoličke ani dva mesiace a už musí hasiť jeden problém za druhým.

Minulý týždeň opustil konzervatívnu stranu jeden z poslancov a Johnson tak stratil väčšinu v parlamente. Johnson tak navrhol predčasné voľby no jeho návrh poslanci odmietli. Navyše poslanci zaviazali premiéra k jednaniu o predĺžení termínu brexitu ak by hrozil brexit bez dohody.

Odchádza ministerka práce

Včera však jeho vládu opustila aj ministerka práce Amber Ruddová. Tá odchádza pretože nesúhlasí s postupom Johnsona. Ten chce totiž z konzervatívnej strany vyhodiť 21 poslancov, ktorí sa v parlamente postavili proti nemu.

„Stala som sa súčasťou Vášho kabinetu v dobrej viere a akceptovala som, že Brexit bez dohody musel byť témou, pretože bol prostriedkom, pomocou ktorého sme mali najlepšiu šancu dosiahnuť novú dohodu o odchode 31. októbra. Nemyslím si už však, že odchod s dohodou je hlavným cieľom vlády,“

uviedla odchádzajúca ministerka Amber Ruddová v abdikačnom liste.

Boris Johnson tak už zrejme iba ťažko splní svoj sľub, že Británia opustí úniu k 31. októbru či už s dohodou alebo bez dohody s Európskou úniou. Navyše mu zrejme nevyjde ani jeho plán s novou dohodou.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Vodič z Levíc „machroval“ na Instagrame. Dostal pokutu a je na smiech celému Slovensku

Slovenská polícia je aktívna na sociálnych sieťach Facebook aj Instagram a práve toho chcel využiť nahnevaný mladík, ktorý schytal pokutu za rýchlosť.

Hubár našiel nevybuchnutú mínu z II. Svetovej vojny

Nález telefonicky nahlásil na linku 158 65 ročný Vladimír, ktorý muníciu našiel v lesnom poraste pri zbere húb. Do príchodu pyrotechnika miesto nálezu zaisťovali novácki...

Nafúkal skoro 3,5 promile. Skončil v jarku

43 ročný muž viedol osobné motorové vozidlo v smere od Dulovej Vsi do Prešova, pričom na priamom úseku cesty náhle zišiel do odvodňovacej priekopy. Po...
Inzercia

Počasie

Bratislava
moderate rain
3.6 ° C
4.4 °
2.8 °
86 %
10.3kmh
90 %
St
5 °
Št
8 °
Pi
13 °
So
12 °
Ne
15 °