Dorian: minimálne 20 obetí a 70 tisíc ľudí potrebuje pomoc

Podobné články

Hurikán Dorian už opustil Bahamy a má namierené na pobrežie USA. Vyhol sa síce Floride no z druhého stupňa posilnil už na tretí stupeň.

Najhoršie si však vyčíňanie prírodného živla odniesli Bahamy. Súostrovie totiž hurikán Dorian zasiahol v plnej sile ako hurikán piatej kategórie. Ide o najsilnejší hurikán zaznamenaný na Bahamách.  

Počet obetí už stúpol na 20 a pravdepodobne nejde o konečné číslo. Záchranári sa len teraz dostávajú do niektorých oblastí a počet obetí bude zrejme ešte narastať.

Hurikán Dorian však zasiahol životy niekoľkých tisíc ľudí. Organizácia spojených národov informovala, že okamžitú pomoc potrebuje minimálne 70 tisíc ľudí a to najmä potraviny, vodu a lieky.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Vláda schválila kritizovaný zákon, ktorý zavádza BIFO a SIFO

Po schválení poslancami Národnej rady SR by mal začať platiť od 1. apríla 2020. Tento zákon upravuje dve skupiny identifikátorov. Prvá rieši náhradu súčasných rodných...

Nafúkal skoro 3,5 promile. Skončil v jarku

43 ročný muž viedol osobné motorové vozidlo v smere od Dulovej Vsi do Prešova, pričom na priamom úseku cesty náhle zišiel do odvodňovacej priekopy. Po...

Prezidentka vrátila do Národnej rady dva zákony

Prezidentka okrem toho vo štvrtok 7. novembra 2019 vrátila na opätovné prerokovanie NR SR dva zákony a to novelu zákona o verejnom obstarávaní a novelu zákona...
Inzercia

Počasie

Bratislava
moderate rain
3.6 ° C
4.4 °
2.8 °
86 %
10.3kmh
90 %
St
5 °
Št
8 °
Pi
13 °
So
12 °
Ne
15 °