Google potvrdil názov novej verzie Androidu

Podobné články

Už prvý Android 1.5 niesol sladké meno Cupcake po obľúbených malých tortičkách. Vychutnať ste si mohli aj Ice Cream Sandwich, či obľúbenú tyčinku Kit Kat alebo sušienky Oreo. Všetky doterajšie verzie tak okrem číselného označenia mali označenie aj podobe mena sladkosti. Písmeno sa vždy posúvalo s každou novou verziou systému Android.

Posledným Androidom s menom sladkostí bude Android 9.0 Pie. Google už potvrdil príchod nového systému Android 10 a teda logicky malo nasledovať „sladké“ meno z písmenom Q na začiatku.

Žiadne „sladké“ meno

S novým Androidom 10 sa však všetko zmení, žiadne sladkosti sa nekonajú. Google od najnovšej desiatej verzie upúšťa od pomenovania aj sladkosťou. Po novom sa tak bude Android jednoducho označovať len číslom desať.

Google mení logo aj názov nového systému. Už žiadne sladkosti, nový systém bude jednoducho Android 10.

Rovnako postupuje aj konkurencia – Apple značí iOS iba číslom a aj Microsoft značí Windows od siedmej verzie iba číslom. Na druhú stranu napríklad Apple značí operačný systém macOS aj menom.

Nové logo a farba

Zmena však nenastala len v označení nového Androidu 10. Google spolu s novým menom predstavil aj upravené logo Androidu.

Google predstavil aj nové logo systému Android. Google ho začne používať od Androidu 10.

Google ostal verný postavičke robota avšak zmení sa farba aj font písma. Nastala aj zmena farby samotného Androidu a Google prešiel na trocha viac krikľavú zelenú.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Viac z tejto témy

Komentáre

Obľúbené články

Vodič z Levíc „machroval“ na Instagrame. Dostal pokutu a je na smiech celému Slovensku

Slovenská polícia je aktívna na sociálnych sieťach Facebook aj Instagram a práve toho chcel využiť nahnevaný mladík, ktorý schytal pokutu za rýchlosť.

Streda: zrážky ustanú a teploty sa budú pohybovať do 15 stupňov

Počas dnešnej noci bude na území Slovenska oblačno až zamračené a na väčšine územia sa objavia prehánky alebo dážď. Miestami a to najmä v Banskobystrickom kraji...

Pellegrini: o kohéznej politike nemajú rozhodovať politické nálady, ale fakty

Vyhlásil to v utorok na tlačovej konferencii v Prahe pri príležitosti premiérskeho summitu skupiny Priatelia kohézie po tom, ako rokoval s partnermi z krajín...
Inzercia

Počasie

Bratislava
broken clouds
7.2 ° C
7.8 °
6.7 °
87 %
2.6kmh
75 %
Po
7 °
Ut
8 °
St
7 °
Št
10 °
Pi
16 °